To kuszące, prawda? Wystarczy wypuścić kilka wizytówek lub ulotek na biurowej drukarce, można to zrobić właśnie wtedy i wydaje się to tanie, ponieważ już kupiłeś papier, tusz i drukarkę. Teraz, jeśli twój nastolatek z imperium mycia samochodów, to jest po prostu dobrze. Nikt nie będzie cię oceniać na swoich materiałów promocyjnych, nie będą oczekiwać wiele poza comic sans i clip art i tak. Ale jeśli chcesz wyglądać profesjonalnie, to zdecydowanie radzimy rozważyć korzyści płynące z outsourcingu druku dla Twojej firmy.

Zacznijmy od kosztów druku. Różnica jest znacznie mniejsza niż myślisz, ale to zależy od ilości i wykończenia, im więcej planowania włożysz tym taniej możesz to zrobić. Dla uczciwego porównania, zebraliśmy ceny jednostronnej kolorowej ulotki A4:

  • Kolorowa drukarka laserowa w biurze: 6-12p za arkusz (PC Advisor)
  • Profesjonalna drukarka cyfrowa: 19p za arkusz (na podstawie 500 kopii)
  • Profesjonalna drukarka litograficzna: 15p za arkusz (przy 500 kopiach)

Wyraźnie widać, że profesjonalny druk będzie nieco droższy, dopóki nie wejdziesz w bardzo duże ilości, na przykład 5000 ulotek A4 będzie kosztować tylko 4p za kopię na profesjonalnej drukarce litowej. Druk lito trwa jednak dłużej, należy odczekać 3 dni, ponieważ proces drukowania wymaga wykonania "płyty", aby druk mógł się "przesunąć" z wałka na papier. Jest to tradycyjne rozwiązanie druku wysokiej jakości, które jest najbardziej opłacalne przy dużych nakładach. Oczywiście oznacza to, że projekty ulotek muszą być albo wymagane w dużej ilości lub przyszłości dowód tak, że szczegóły nie wygasają, jak informacje kontaktowe lub ceny.

Ale jakość będzie warto czekać i to jest ta jakość, która będzie odzwierciedlać swoją firmę. Jeśli Twoja konkurencja zleca drukowanie na zewnątrz, będzie zauważalna różnica między Twoimi materiałami marketingowymi a ich. Jest to istotny czynnik przy rozważaniu opcji druku. Jeśli ulotka jest pierwszym kontaktem klienta z Tobą, musi ona promować zaufanie i wiarygodność. Ulotka wydrukowana na domowej lub biurowej maszynie nie będzie sprawiała wrażenia długo działającej firmy, która będzie w pobliżu, jeśli coś pójdzie nie tak. Jakość druku będzie oczywiście różna w różnych firmach, niektóre konkurują ceną, inne usługami, a jeszcze inne opcjami i jakością druku. Wybór właściwych rozwiązań dla outsourcingu druku w wielu przypadkach będzie początkiem długotrwałej współpracy, ponieważ powtarzające się zadania drukowania są wymagane przez lata. Możesz poprosić o próbki druku, szczególnie przydatne, jeśli nie jesteś zaznajomiony z wieloma opcjami, takimi jak gramatura papieru, laminacja, rozmiary i fałdy. Jeśli otrzymasz próbki rzeczywistej pracy produkowane raczej firm drukarskich markowej kolekcji to wiesz, że będzie zobaczyć szerokość firm pracowali dla, znak wiarygodności. Można również szukać referencje z wiarygodnych źródeł lub interakcji z nimi na kanałach społecznościowych, aby ocenić ich wiedzę i doświadczenie w branży. Blogi, kanały Twittera i strony na Facebooku mogą dać Ci lepsze zrozumienie tego, jak długo działają niż ich strona "o", ponieważ możesz zobaczyć historię. Jeśli nie masz pewności co do swojej pracy projektowej, ponieważ zawsze robiłeś to sam, niektóre drukarnie oferują dodatkowe usługi, aby pomóc Ci uzyskać projekt "gotowy do druku" lub stworzyć profesjonalne logo firmy. Na koniec dnia, dobra drukarnia będzie tam, aby pomóc Ci uzyskać korzyści z outsourcingu druku i pomóc choć proces zamawiania.

 

Warto przeczytać